Máte zájem o naše slžby?
volejte +420 777 040 488
Drobečková navigace

Úvod > Kominictví > Komínové vložky

Komínové vložky

Vložkování komínu

Před připojením spotřebiče na spalinovou cestu, při přechodu na nový typ paliva, při špatném tahu nebo když v místnosti cítíte zápach spalin. V těchto případech je jediným možným řešením vložkování komínu. Do zděného komínu zasuneme nerezovou komínovou vložku a jednotlivé díly zajistíme nýtem. Komín tak získá lepší tah a zvýší se účinnost připojeného spotřebiče.

Jak vložkovat komín?

  • Do řádně vyčištěného komínu připravíme montážní otvory
  • Namontujeme komínové vložky a ostatní tvarovky
  • Upravíme zdivo a ústí komínového tělesa
  • Před uvedením do provozu vystavíme revizní zprávu 

Jaké typy vložek používáme k vložkování komínů?

  1. Nerezové vložky pro dodatečné vložkování u tuhých paliv
  2. U plynových spotřebičů plastové vložky odolávající 120 °C
  3. Při výstavbě nových komínu keramické vložky 

Vložkování komínu provádíme buď pevnou vložkou nebo flexibilní hadicí. Hadici používáme u nerovných komínů, kde hrozí riziko, že by se pevná trubka zasekla. Poptejte u nás nezávaznou realizaci vložkování komínu. 

Šamotové vložky vyměníme za nové 

Provádíme také výměnu šamotových vložek u systémových komínů. Keramické vložky často prasknou překročením teploty, zahořením sazí nebo zasažením plamene, na který je keramická vložka citlivá. Výměna šamotové vložky se pak provádí nadzvednutím neporušených vložek a vyjmutím prasklého komínového sopouchu. 

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů